• 1 z 2
 

Konopný olej za studena lisovaný

 

Přispívá ke správnému fungování metabolismu a imunitního systému. Navíc pomáhá při řešení zánětů a autoimunitních onemocnění.

Varianta
200 Kč 315 Kč od 200 Kč
173,91 Kč 273,91 Kč od 173,91 Kč bez DPH
   
Výrobce Delibutus
Kategorie Potraviny Delibutus
 

Konopný olej se svými vlastnostmi výrazně přibližuje k rybímu tuku, mnohem více než jakýkoli jiný rostlinný olej. Vzhledem k tomu, že velké procento rybího olej je kontaminováno chemikáliemi a těžkými kovy, je moudré místo něj vyzkoušet právě olej konopný.

Existují dva hlavní důvody, proč je konopný olej považován za zázračnou potravinu. Konopný olej je zdrojem omega 3 a omega 6 mastných kyselin. Obě tyto kyseliny jsou v konopném oleji obsaženy v pro tělo optimálním poměru 3:1. Hrají obrovskou roli pro správné fungování metabolismu a imunitního systému.

Konopný olej také vykazuje působivé výsledky při řešení zánětů a autoimunitních onemocnění. Navíc neobsahuje žádné alergeny, takže je vhodný a stravitelný pro všechny typy alergiků.

Konopný olej obsahuje jednu z nejvyšších koncentrací polynenasycených mastných kyselin, které jsou pro lidské tělo životně důležitě, ale tělo je neumí samo vyrobit. Jsou důležitou součástí buněčných membrán, pomáhají regulaci krevního tlaku a tlumení zánětlivých reakcí.

Účinky:

Konopný olej je velmi účinný olej pro suchou a citlivou pokožku postiženou ekzémy a lupénkou.

  • má silné regenerační, zvláčňující, antibakteriální a protizánětlivé účinky
  • brzdí rozvoj alergických reakcí
  • omezuje vznik vrásek a stárnutí pokožky
  • napomáhá hojení ran, popálenin i bércových vředů
  • velmi příznivě působí na vlasy a nehty (lze ho využívat k vlasovým zábalům)

Použití:

Navrhované dávkování: 1-2 polévkové lžíce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
lupenka 18.9.2015 21:17
Lze <span class="show-tooltip" title="Konopný olej se je využívanou přírodní surovinou již po tisíciletí. Díky obsahu nenasycených mastných kyselin omega-3 a omega-6 patří mezi nejcennější rostlinné oleje. Právě ony se řadí do skupiny esenciálních mastných kyselin, které si lidský&hellip;"><a class="glossary" href="/slovnik-pojmu/konopny-olej/">konopný olej</a></span> použít i jako vnější užívání? Lze jej vtírat do vlasů, respektive na pokožku hlavy? Mám silnou lupénku právě jen na kůží v hlavě
Odpovědět