Kosmetika bez vody

Bezvodá kosmetika, olejová kosmetika, kosmetika bez vody. Možná jste už na takové označení také narazili. A možná jste právě proto tady. Co to vlastně znamená a proč je naše kosmetika bez vody?

Voda základ života

Základem většiny kosmetických produktů je voda. Krémy, mléka, šampony, tekutá mýdla...všude najdeme jako nejčastější základ vodu. Jednak proto, aby bylo dosaženo žádoucí konzistence. Nejčastější formou pečujících přípravků je totiž emulze, což je směs vodní a olejové složky. Má dost výhod, ale jednu velkou nevýhodu - olej se s vodou nesmísí jen tak, takže nejčastěji se tomu pomůže přidáním takzvaných emulgátorů, což jsou látky, které toto spojení umožní. Nemusí být nijak špatné, jen jsou většinou prostě nadbytečné a pro pokožku nemají žádnou přidanou hodnotu.

Další důvod je trochu méně bohulibý a trochu více ekonomický. Voda je levná. Čím víc vody v přípravku, tím méně ostatních látek, abyste dosáhli požadovaného objemu. Žádná voda znamená, že přípravek opravdu obsahuje pouze účinné látky - většinou rostlinná másla a oleje, proto je bezvodá kosmetika nejčastěji olejová.

Kosmetika bez vody má několik velkých výhod

  • Je koncentrovaná. Potřebujete daleko menší množství a produkt vám daleko déle vydrží.
  • Pouze účinné látky. Většina použitých ingrediencí by byla velmi účinná i v případě, že je použijete samostatně, v dobré kombinaci pak vytvoří skutečně nebývale efektivní produkt.
  • Žádné zbytečnosti. Nejen emulgátory, ale hlavně konzervanty. Voda je totiž základ života nejen našeho, ale také všeho ostatního. Jakmile přidáme někam vodu, vytvoříme ideální prostředí pro růst nejrůznějších bakterií a breberek, které v kosmetice rozhodně nechceme. Bránit tomu pak lze pouze konzervanty. Másla a oleje bez přidané vody vydrží daleko déle samy o sobě, protože obsahují mnoho látek, které působí jako přirozený konzervant (například vitamín E nebo C). Většina bezvodé kosmetiky pak také obsahuje nějaké éterické oleje, které bakterie velmi spolehlivě ničí, takže je trvanlivost ještě posílena.
  • Čistá příroda. Protože nic jiného není potřeba.

Proto je kosmetika Delibutus bez vody. Chceme, aby byla tak čistá, jak je to jen možné a tak účinná, jak jen příroda být umí. Věříme, že příroda je dokonalá a nepotřebuje vylepšovat. Přistupujeme k jejím darům s maximální pokorou a chceme Vám je přinášet v jejich nejčistší možné podobě a těch nejlepších kombinacích.