Marocké zlato

"ARGANOVÝ OLEJ = MAROCKÉ ZLATO" 

Tento vzácný olej je získávaný ze semen stromu Argania spinosa – Argánie Trnité, který roste pouze v jihovýchodní části Maroka. To samozřejmě ovlivňuje jak produkci, tak výslednou cenu oleje. 

Arganový olej se v dnešní době nejčastěji získává třemi způsoby. Tradičním ručním hnětením, strojovým lisováním a poté také chemickou extrakcí. Na jeden litr oleje je třeba zpracovat až 30 kg plodů. 

argan-869756_1280

 

Svými blahodárnými účinky je znám již po mnoho let, a to v lidovém lékařství stejně jako v kosmetickém či farmaceutickém průmyslu. 

Důležitou složkou vzácného arganového oleje je vitamin E. Tento přírodní antioxidant zpomaluje stárnutí kůže, má antioxidační účinky, regeneruje buňky pokožky a zabraňuje její dehydrataci. Významný podíl zastupují i nenasycené mastné kyseliny, karoten a nebo také vitamin F.

Svými vlastnostmi je vhodným pomocníkem nejen v péči o pleť, ale i v péči o vlasy. Těm dodává vysoký lesk, vitalitu a zároveň je vyživuje.

U nás se s arganovým olejem můžete setkat v luxusní kosmetice s Matcha tea. V této řadě se propojuje síla za studena lisovaných olejů a éterických olejů spolu s nejkvalitnějším zeleným čajem Matcha.