Péče o pleť pod rouškou

DSC_0058

Tvář pod maskou by měla být rozhodně krásnější než maska sama. A to samé platí pro roušky, respirátory a podobné pandemické vymoženosti. Možná brání přenosu viru, ale rozhodně nebrání nekontrolovatelnému bujení všemožných pleťových nepěkností.

I majitelky dosud bezchybné pleti často zjišťují, jak se asi žilo na základce spolužačkám (a spolužákům a jiným bytostem), které tolik štěstí neměli a každé ráno se budili s hrůzou, co kde zase vyrašilo. 

Naštěstí existují mazané postupy, jak přidušené pleti ulevit a zachovat ji čistou a svěží jako čerstvě vybalený respirátor české výroby. Je potřeba se zaměřit na příčinu, nikoliv jen na symptom a proto dost záleží na tom, jak se vaše pleť chovala dřív, když ještě mohla chodit naostro. Mazanou maskovací péči je tedy nutné vybrat podle typu pleti.

Suchá pleť pod rouškou

DSC_0063

Vaše pleť má sklon k pnutí a tvorbě šupinek, občas může být matná nebo bez života. Dělají jí dobře hutnější krémy, hydratační a výživné masky a nebojíte se jí obdařit pořádnou vrstvou mastnější péče, protože víte, že to vcucne jako písek na Sahaře ranní rosu. 

Taková pleť nejvíc trpí mechanickým otěrem v místech kontaktu s ochrannými pomůckami a dehydratací.

Jak jí efektivně ochránit? 

Použijte jako noční péči naše luxusně našlehané Konopné Levandulo. Levandule totiž velmi dobře hojí a pomáhá tak zacelit mikroporanění, která mohou v místech kontaktu s respirátorem vzniknout. Konopný olej a bambucké máslo posílí ochranný film, aby lépe odolávala náporu.

Jako denní péči zvolte sérum Rozjasněnka. Určitě chcete zářit, ale to není vše, co Rozjasněnka umí. Pačule, růžové dřevo a bazalka totiž umí naučit pleť lépe hospodařit s vodou a zlepšit tak hydrataci. Konopný, pupalkový, makadamiový a mandlový olej jemně pečují a starají se o celodenní ochranu a regeneraci.

Citlivá pleť pod rouškou

DSC_0065

Náladová pleť, která slyší trávu růst a klidně kvůli tomu zčervená nebo nahodí krupičku. Jednou pne, podruhé se klidně zmastí jako koblížek. A to všechno zvládne klidně v jednom dni. Proto nejvíc trpí tím, jak se při sundávání a nandávání mění její “mikroklima”

Opečujte ji na noc tím nejjemnějším, co najdete - Měsíčkovým máslíčkem. Jemné bambucké máslo a měsíčkový macerát zklidní a vytvářejí jednoduchou a velmi přirozenou ochranu. Po dni plném změn je večerní rituál s naprosto jednoduchou péčí pro tuto pleť něco jako antidepresivum.

Na den ji pak vyzbrojte zklidňující ochranou v podobě séra Rovnovážka. Levandule, šalvěj muškátová a geránium jsou hluboce relaxační nejen pro duši, ale právě i pro pleť. Umí ji citlivě přesvědčit, že jí nic nehrozí a synergická směs rostlinných olejů ji zajistí účinnou ochranu.

Mastná pleť pod rouškou

DSC_0071

Pleť, která byla v minulém životě diskokoule a pořád se jí stýská. Ale pozor, občas má taková pleť jenom žízeň a hodně jí pomůžete úpravou pitného režimu. Tahle pleť nejde pro pupínky daleko a o pár beďarů se nemusíte prosit. Jak ji přesvědčit, ať nic pod rouškou nevytváří a že s tím leskem by se také mohla krotit?

Zkuste jí na noc snést zelené z nebe a sáhněte po zeleňoučce našlehaném Matcha Karité. Dodá jí nálož vitamínů díky zelenému japonskému čaji Matcha a našlehaný základ poskytne skvělou pomoc s dehydratcí. Zároveň se stihnou vyhojit nepěknosti, které pleť iniciativně vytvořila během dne.

Aby v tom více nepokračovala, jí přesvědčí naše víla Čistokráska a její sérum, které jednak regeneruje, hojí a zklidňuje, ale hlavně působí antibakteriálně a pročistí pleť do hloubky. Pupínek ani nestačí vykouknout a už je pryč.

Aknózní a ekzematická pleť pod rouškou

DSC_0074

Akné ani ekzém nejsou estetický problém, ale čistě zdravotní. Proto je potřeba k péči o pleť přistupovat opravdu zodpovědně. Kvůli ochranným pomůckám tu hrozí velké podráždění a šíření infekce, protože pleť je do hloubky poškozená a křehká.

Na noc sáhněte po nenápadném, ale velmi účinném Konopném Cedru. Cedrový olej totiž zkvalitňuje spánek, což je v případě, že pleť potřebuje regenerovat zásadní. Ale hlavně má skvělé výsledky při péči o ekzematickou pleť. Na rozdíl od jiných éterických olejů je velmi jemný, nedráždivý, ale zachovává si veškerou sílu v boji proti infekcím. Zároveň je hluboce hojivý a zlepšuje regeneraci poškozené pleti. Konopný olej, kterého je Konopné Cedro plné se postará o dosycení na úrovni nenasycených mastných kyselin a jemnou, ale účinnou ochranu pleti.  

Na den pak potřebujete skutečnou sílu, která vás ochrání před vším, včetně ochranných pomůcek. Sílu samuraje, co raději obětuje život, než by selhal. Sérum Matcha Anti-age je přesně ono. Kombinace supervýživného japonského Matcha čaje, luxusních olejů jako argan nebo šípek a vyladěné kombinace éterických olejů z hořkého pomeranče, jalovce a geránia z něj dělají superbojovníka proti všem kožním neduhům, ale hlavně těm, kde je nutné silně regenerovat a léčit infekci

 

Tak se domluvte se svojí pletí, jak si stojíte a pořiďte jí mazanou výbavu, kterou nějaká rouška nerozhází. Všechny tyhle super pečující spojence najdete tady, tak pro ně hned zaskočte.

 

Máte kamarády, se kterými se chcete podělit o tipy na opravdu přírodní péči o pleť bez kompromisů? Sdílejte jim náš článek, ať si jejich pleť taky užije tu nejmazanější péči.

Zpět do obchodu