Kolik jedů ještě snese vaše pleť?

Kůže je největší orgán našeho těla. To je prostě fakt, zrovna jako to, že vstřebá velkou část toho, co na ni naneseme. Zajímat se tedy o to, čím umýváme, mažeme a ošetřujeme kůži, by pro nás mělo být stejně samozřejmé, jako zajímat se o to, co jíme a odkud to pochází.

Stejně jako u potravin může být v běžně prodávané konvenční kosmetice dost věcí, které bychom při bližším pohledu na kůži a v těle rozhodně nechtěli.

  • ropné deriváty
  • látky původně určené pro průmyslové užití
  • chemické konzervanty
  • těžké kovy
  • látky spojované se vznikem nejrůznějších chorob, včetně těch smrtelných

Přesto se tohle všechno v konvenční kosmetice vyskytuje. Ano, v množství, které není nebezpečné. Nebo spíš není nebezpečné hned.

Jak opravdu působí koktejl, který nanesením více kosmetických produktů obsahujících různé chemické látky na pleti vytvoříme, ve skutečnosti nikdo neví.

Opravdu to chcete zjišťovat na sobě?

Zdravá péče o pleť může být snazší, než si myslíte

Péče o pleť

Není žádný problém se tomu všemu vyhnout. Stačí si vybrat opravdu čistou přírodní kosmetiku,

  • která neobsahuje nic, co vyžaduje nějaké chemické zpracování,
  • která voní jen po tom, co v ní skutečně je a vydrží čerstvá jen omezenou dobu,
  • kterou se nebojíte nechat v dosahu těch nejmenších dětí,
  • se složením, kterému je rozumět a které není výsledkem několikaletého výzkumu v laboratořích, ale tisíciletého umu matky přírody.

Prostě takovou zelenou.

Péče o pleť a kůži má ale ještě jeden rozměr. Je to orgán, ale je to také naše hranice, která nás vyděluje z okolního světa. Nebo nás s ním může spojovat. Je to místo kontaktu, sice jen toho fyzického, ale jak nic není jen černé nebo bílé, tak ani žádný kontakt není “jen” fyzický.

Každý dotek je naše interakce se světem - patříme do něj a zároveň jsme od něj odděleni. A kůže vypovídá mnoho o tom, jak náš vztah se světem vypadá, jestli je bez problémový nebo naopak bolestný a má svá citlivá místa. Proto je péče o pokožku už po staletí často až rituálem.

Péče o pleť 2

Na kráse nemusí být nic povrchního, záleží na tom, jak ji vnímáme. I západ slunce nebo bouřící oceán jsou krásné. Tím, že zlepšíme péči o sebe, o naše hranice, že k jejich ošetření a ochraně použijeme něco, co z přírody vyšlo a zase se tam bez problémů navrátí, pečujeme nejen o naši krásu, ale na hlubší úrovni i o celý náš vztah ke světu.

Jen to, co dáme sami sobě, dokážeme následně dát dál. Chcete dávat dál průmyslovou chemii, testovanou na zvířatech, která ničí naše prostředí už při svém vzniku, nemluvě o tom, co se děje, když ji spláchneme zpět do vody? My ne. Proto se snažíme na to jít jinak. Jednodušeji a bezpečně pro všechny. Každý může. Je to snadné a každý má na výběr.

Na každé křižovatce se dá přejít na zelenou.

Zpět do obchodu