O nás

Bez názvu 2

 

 

"Věříme, že energie láskyplně vložené lidské práce je v pozitivním smyslu další velmi významnou účinnou složkou naší kosmetiky."

 

Delibutus je od začátku velmi léčivá firma. Potkali jsme se ve chvíli, kdy jsme oba potřebovali vyléčit své osobní a profesní krize. Pak jsme mastí, kterou jsme začali vyrábět podle starého receptu Tomášovy babičky, léčili všem kamarádům okolo ekzémy, akné nebo bolavé klouby. Šlo to tak dobře, že z koníčku a pokusu o rozptýlení chmur se stalo plnohodnotné podnikání. A protože jsme chtěli v onom léčebném působení pokračovat, začali jsme své aktivity propojovat s podobně zaměřenými lidmi - dobročinnými spolky, psími útulky, neziskovými organizacemi… Protože věříme že energie vložená do práce a produktu se vrátí zpátky a my chceme do světa posílat jen to nejlepší a s těmi nejlepšími úmysly. Proto jsou naše masti takové, jaké jsou - jednoduché, čistě přírodní, funkční a hlavně - vyrobené s láskou a pokorou lidmi, kteří věří tomu, co dělají. Stojíme si za tím, že je možné být k zákazníkovi naprosto féroví, transparentní a vstřícní. Že lze vyrobit kvalitní a funkční produkt s použitím pouze čistě přírodních surovin. Proto naše produkty neobsahují absolutně žádné chemické nebo umělé přísady. Jsme přesvědčeni, že to, co stvořila matka příroda, je dokonalé již samo o sobě a stačí to jen správně použít. A proto se jí to snažíme co nejlépe oplácet a nasměrovat naše další “léčebné” aktivity právě směrem k ní. Vybíráme suroviny, jejichž pěstování je maximálně ohleduplné k přírodě i lidem. Hledáme možnosti maximálně ekologických či kompostovatelných obalů. Snažíme se o snižování uhlíkové stopy ve všech fázích výroby. Protože to, co nám příroda dává, jí sice nedokážeme nikdy splatit, ale alespoň se k ní můžeme chovat s maximálním respektem. Jednak si to zaslouží, jednak na tom doslova závisí náš život. A my žijeme rádi.

 

 

Naše konopí

Konopí, které používáme k výrobě oleje a dalších produktů, je pěstované v České republice. Roste v oblasti Šumavy v podmínkách, které odpovídají režimu ekologického zemědělství. Následně je zpracováno těmi nejšetrnějšími metodami, které zaručují jednak absolutní čerstvost, jednak ten nejvyšší podíl výživných látek.

 

Jedná se samozřejmě o technické a zákonem povolené odrůdy konopí, nicméně olej, který je pro naše výrobky třeba, neobsahuje psychoaktivní látky nikdy, ať by byl vylisován z jakékoliv odrůdy konopí. Olej, semínka či konopný protein jsou naprosto bezpečnou potravinou, kterou je možné využít pro všechny věkové kategorie.

 

Proč konopí

Konopí považujeme - a nejen my - za naprosto dokonalou rostlinu, která dovede dát člověku prakticky vše, co ke svému životu potřebuje. Ať už je to jídlo, ošetření těla, oblečení nebo třeba stavební materiál, konopí vám umí poskytnout vše z uvedeného. Nicméně největší část naší nabídky tvoří kosmetické produkty. Proč jsme zvolili tedy právě konopný olej?

  • Je skvěle snášen všemi typy pokožky a všemi věkovými kategoriemi
  • Obsahuje vysoké množství nenasycených mastných kyselin, které jsou pro správné fungování pokožky nezbytné
  • Funguje jak protizánětlivě, tak regeneračně, takže je vhodný prakticky na všechny kožní problémy
  • Dobře se vstřebává a pokožku velmi dobře chrání
  • Má velmi dobrou stabilitu a výrobky nevyžadují chemické konzervanty
  • Má velmi široké uplatnění a je možné z něj vyrobit celou škálu kosmetických produktů pro všechny typy pleti
  • Má vynikající výsledky v péči o pleť ekzematickou nebo alergickou
Proč bez vody

Všechny kosmetické produkty Delibutus jsou bez obsahu vody. V čem jsou produkty bez vody lepší než klasické emulze?

  • Nevyžadují žádnou konzervaci - tuky samotné vydrží čerstvé poměrně dlouho, přidáním vody se vytvoří vhodné prostředí pro množení bakterií a výrobky se dříve kazí. Produkty s vodou tedy vyžadují další přidané konzervační látky, které ale nemají pro pleť žádný přínos, v případě konvenční kosmetiky jsou často vyloženě škodlivé.
  • Vyšší koncentrace účinných látek. Voda sama o sobě totiž pro pleť nijak přínosná není, pleť není houba, aby ji nějak nasávala, kdyby ano, stačí se ponořit do vany a máte pokožku hydratovanou na dlouho dopředu. Voda v produktu zvýší objem, čímž logicky sníží poměr všech těch důležitých látek, kvůli kterým si produkt kupujeme.
  • Jsou ekonomičtější. Produktu bez vody je potřeba skutečně velmi malé množství, takže šetříme nejen přírodní zdroje, ale i zákazníkovu peněženku.
Péče o pleť s produkty Delibutus

Jsme pro jednoduchost jak ve složení, tak v samotném procesu. Pokožku stačí jemně čistit a vhodně ošetřovat. Příliš mnoho produktů používaných najednou často natropí víc škody než užitku, proto v našem sortimentu najdete jen to základní.

 

Čištění pleti

Pleť je potřeba jemně zbavovat nečistot, prachu, případně líčidel. K tomu je určena celá škála produktů od pěn, přes mycí gely až po tuhá mýdla. Pokud si chcete vybrat u nás, musíte zvolit metodu trochu méně tradiční, ale o to efektivnější - čištění olejovými přípravky. Nejlépe se k tomu hodí naše konopná másla. Máslo vmasírujte do suché neumyté pleti, čím déle masírujete, tím je čistící efekt výraznější. Poté namočte žínku, ručník či mušelínový ubrousek co nejteplejší vodou, vyždímejte co nejvíce do sucha a takto teplým ubrouskem stahujte z pleti vrstvu másla. Pleť zůstane čistá a suchá. Pokud potřebujete rychlejší způsob, namočte vatový tamponek a přidejte na něj pár kapek čistého konopného oleje nebo některého z našich olejových sér. Tampónkem pleť odličte či vyčistěte, případně podle potřeby zopakujte.

 

Péče o pleť

Po čitění je třeba pleť ošetřit. K tomu slouží v našem sortimentu buď másla nebo olejová séra. Použití je podobné, je tedy jen třeba vybrat si přípravek vhodný pro daný typ pleti. Oleje a másla se nanášejí vždy na vlhkou pleť - stačí i jen obyčejná voda, ale je možné použít i minerální vody, jakýkoliv odvar či bylinný čaj nebo květovou vodu (hydrolát). Pak naneste pár kapek oleje či trochu másla do dlaní, rozetřete a následně vetřete do pleti. Oleje stačí 3-4 kapky, másla menší zrnko hrášku. Oleje i másla je možné jakkoliv kombinovat.

 

Mastná a problematická pleť - Konopné máslo Levandule, Matcha karité, Matcha sérum, Konopné sérum Clear

Normální pleť - Konopné máslo Ylang-ylang, Konopné sérum Balance, Matcha karité, Matcha sérum

Suchá a citlivá pleť - Konopné máslo Cedr, Konopné sérum Smooth

Zralá pleť - Konopné máslo Ylang-ylang,

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem